Rumunia

Tylko opisy, od reszty informacji są inne fora tematyczne.

Moderatorzy: spoker, Piotrek Byrdziak

miro72
Raczkuje

Rumunia

Postautor: miro72 » 22 lut 2017, o 19:46

Czołem.

Wymyśliłem sobie, że w tym roku jadąc do Albanii zahaczę o Rumunię. Powód? Nigdy nie byłem w Rumunii :D Wymyśliłem więc sobie że pierwszy nocleg zaplanuję np. w Timisoarze. Jedno tylko mnie zastanawia - jak może wyglądać przejazd przez granicę rumuńsko-serbską? Czy można spodziewać się jakichś 'atrakcji' np. w postaci dłuższego postoju? Czy jest może coś innego o czym powinienem wiedzieć? A może ktoś to przerabiał? A może ogólnie to średni pomysł? Z góry dzięki za wytyczne.

/Mirek

JerzyM73
Eksplorator

Re: Rumunia

Postautor: JerzyM73 » 22 lut 2017, o 23:01

Myślę, że nie powinno być problemów ani kolejek, bo to nie jest żadna główna trasa tranzytowa. Największy tranzyt jest na trasie Sofia-Nisz. Podpytaj jeszcze na zaprzyjaźnionym forum bułgarskim, bo tam sporo ludzi jeździ do BG przez RO. Ja swego czasu przejechałem 4 razy przez RO w grodze do BG. Raz jechałam obok Timisoary trasą E70 na południe. Trasa ta wtedy była w kompletnej przebudowie - jedna wielka masakra i 1000 mijanek. Teraz jest już tak kawałek autostrady i pewnie super droga. Podczas tego przejazdu zaskoczyła nas jedna miejscowość - Buzescu. Zupełnie oderwana od reszty tej części kraju miejscowość. Jak się później dowiedziałem z inernetu oraz TV, mieszkają tam bardzo "pracowici i uczciwi" szefowie cyganów.

Możecie zobaczyć już na googlach https://goo.gl/maps/4319mg6QSfH2" onclick="window.open(this.href);return false;

Dla porównania centrum miejscowości obok https://goo.gl/maps/wb1phDDz3zq" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak ktoś będzie w tych rejonach to koniecznie należy to zobaczyć.

wkrak
Eksplorator

Postautor: wkrak » 23 lut 2017, o 23:44

[b]miro72[/b]

Mogą być kolejki ruchu lokalnego na granicy Rumunia-Serbia. Nie wiem, co tam moga przewozić i jak długo się stoi. Ja przejeżdżałem tylo przez Żelazne Wrota i było OK, ale tu jest dużo TIRów. Pozostaje jedna kwestia - jaką trasę wymyślisz z Timiszoary do Albanii? Raczej przez Smederevo.

miro72
Raczkuje

Postautor: miro72 » 24 lut 2017, o 22:26

Hej.

Dziękuję za podpowiedzi. Buzescu - fajne, jeno trochę jednak nie po drodze.

Google proponuje faktycznie przez Smederevo. Czy coś jest nie tak z takim wariantem?

Pozdrawiam.

wkrak
Eksplorator

Postautor: wkrak » 25 lut 2017, o 01:14

Chodzi o to, że człowiek nadkłada drogi jadąc do Timiszoary. I zamiast jednej trudnej granicy Węgry-Serbia mamy dwie łatwiejsze granice Węgry-Rumunia i Rumunia-Serbia.

miro72
Raczkuje

Postautor: miro72 » 25 lut 2017, o 18:55

Według gugla różnica między jazdą przez Tompę a wariantem przez Timisoarę to około 50 km. Jeżeli granicę rumuńsko-serbską można przejechać bez sensacji, to chętnie nadłożę ten kawałek. Zawsze to coś nowego a i tak w tym roku postanowiliśmy jechać wyjątkowo spokojnie i bez pośpiechu ;)

BTW. Może ktoś zna jakieś strony z sytuacją na granicy serbskiej (lub rumuńskiej)?

JerzyM73
Eksplorator

Postautor: JerzyM73 » 25 lut 2017, o 19:23

Miro72.

http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=511&Itemid=210" onclick="window.open(this.href);return false;

Wróć do „Pozostałe państwa tranzytowe w drodze do Albanii”