Dojazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: Kar0ol, jakubanek, Piotrek Byrdziak

olanikola
Bywalec
Kontaktowanie:

Re: Dojazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię

Postautor: olanikola » 28 kwie 2017, o 14:49

Czyli jednak nie warto jechać przez Grecję hmmmm ta droga w Albani jest w miarę ok nie mam terenówki tylko Civica na twardym sportowym zawieszeniu i dlatego pytam czy tam w Albanii da sie w miare jechac :) i dziekuje za odpowiedz
pozdrawiam Robert

JerzyM73
Eksplorator

Postautor: JerzyM73 » 28 kwie 2017, o 15:39

Droga jest Ok

olanikola
Bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: olanikola » 28 kwie 2017, o 15:43

[quote="JerzyM73"]Droga jest Ok[/quote]

hmmm ok czyli mam do zastanowienia :) dzięki za odpowiedź :)
pozdrawiam Robert

wkrak
Eksplorator

Postautor: wkrak » 28 kwie 2017, o 18:29

Jeżeli ktoś woli opcję autostradową - jest wygodniej - to jedzie przez Grecję, ale płaci za te autostrady. To ma sens do Sarandy i Ksamil.

Do Himare to przez Albanię - wyraźnie mniej kilometrów. Poza tym jedna granica mniej i są widoki.

dabecja
Bywalec

Postautor: dabecja » 29 kwie 2017, o 21:42

[quote="olanikola"]Czyli jednak nie warto jechać przez Grecję hmmmm ta droga w Albani jest w miarę ok nie mam terenówki tylko Civica na twardym sportowym zawieszeniu i dlatego pytam czy tam w Albanii da sie w miare jechac :) i dziekuje za odpowiedz[/quote]
Spokojnie dojedziesz .Bylem clio grandtour z silnikiem 1.1 75 km.

llogare pokonalem.a trasa przez Macedonie spokojna i mozna zrobic przystanek nad ochrydem

olanikola
Bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: olanikola » 30 kwie 2017, o 19:13

[quote="dabecja"][quote="olanikola"]Czyli jednak nie warto jechać przez Grecję hmmmm ta droga w Albani jest w miarę ok nie mam terenówki tylko Civica na twardym sportowym zawieszeniu i dlatego pytam czy tam w Albanii da sie w miare jechac :) i dziekuje za odpowiedz[/quote]
Spokojnie dojedziesz .Bylem clio grandtour z silnikiem 1.1 75 km.

llogare pokonalem.a trasa przez Macedonie spokojna i mozna zrobic przystanek nad ochrydem[/quote]

Przekonałeś mnie, moją hondziną 170 kucyków jadę ;)
pozdrawiam Robert

joasia1
Raczkuje

Postautor: joasia1 » 6 maja 2017, o 07:57

Witam, w tym roku po raz pierwszy jedziemy do Albani, miejscowość Bilaj,następnie Golem.Jedziemy z okolic Rzeszowa na przejście w Barwinku. Ponieważ jedziemy z dziećmi chcielibyśmy uniknąć jazdy przez góry i serpentyny. Zastanawiamy się nad trasą przez Chorwację(ponoć prosta droga, autostrady-minus opłaty na bramkach) moje pytanie jechał ktoś taką trasą? Na forum czytałam też że droga przez Serbię Macedonię jest ok. Co polecacie?

srebrny
Eksplorator

Postautor: srebrny » 6 maja 2017, o 08:27

Witaj. Nie da się ominąć gór, można wybrać trochę mniejsze :D

Można kombinować z trasą bez opłat ale to znacznie Was spowolni i przysporzy kilometrów.

Proponuję trasę pzrez: SK ( pominąć płatny odcinek Presov - Koszyce, gdyż jest równoległa bezpłatna droga), H (tutaj naprawdę nie warto unikać autostrad, gdyż opłaty nie wysokie a drogi szybkie i bardzo dobrej nawierzchni), SRB ( pseudoautostrdy ale niewielkie opłaty i w sumie nieduży ruch), MNE (brak opłat) i AL ( tutaj drogi piękne widokowo ale o dość słabej nawierzchni).

Istnieją też alternatywne trasy np. przez CRO lub BiH.

Będziecie mieć więcej szczególowych pytań to podpowiemy.

Pudelek
Eksplorator

Postautor: Pudelek » 6 maja 2017, o 13:11

W Chorwacji można utknąć na długo na bramkach w okolicach Zagrzebia. Ale w Serbii też - rok temu stałem koło Nowego Sadu pół godziny. Co prawda w stronę Węgier, ale w drugą było podobnie. Jednak należy podziwiać te kraje, które postawiły na winietki... a pomyśleć, że i w Polsce miało tak pierwotnie być.
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

RDE78
Raczkuje

Postautor: RDE78 » 6 maja 2017, o 23:13

[quote="joasia1"]Witam, w tym roku po raz pierwszy jedziemy do Albani, miejscowość Bilaj,następnie Golem.Jedziemy z okolic Rzeszowa na przejście w Barwinku. Ponieważ jedziemy z dziećmi chcielibyśmy uniknąć jazdy przez góry i serpentyny. Zastanawiamy się nad trasą przez Chorwację(ponoć prosta droga, autostrady-minus opłaty na bramkach) moje pytanie jechał ktoś taką trasą? Na forum czytałam też że droga przez Serbię Macedonię jest ok. Co polecacie?[/quote]

Podobnie my, w tym roku (10-20.07) jedziemy po raz pierwszy do Albanii do Dhermi. Najblizej i zapewne najszybciej: Sk-H-Sr-Md i juz z gorki ;) Wg. google maps wychodzi 1681 km, rozbijemy to pewnie na jeden lub dwa noclegi.

Pare razy podrozowalismy przez chorwackie autostrady, hmm moze i fajnie sie jedzie ale te ceny ;) poza tym monotonia zabija ;)

Wróć do „Dojazd oraz noclegi w drodze do Albanii”