Borsh

Miasta i miejscowości w których warto spędzić urlop i je odwiedzić, noclegi

Moderatorzy: jakubanek, Piotrek Byrdziak

wkrak
Eksplorator

Re: Borsh

Postautor: wkrak » 9 mar 2017, o 22:28

[b]Krepa[/b], czyli naleśniki po albańsku.

Jedziemy drogą na plażę i 300m przed morzem po lewej jest niepozorny bar: naleśniki, burek i kawa i napoje z lodówki.

Dogadamy się po albańsku. Naleśniki w tym kraju są rzadkością, a może nam się trafić dziecko-niejadek. Wiadomo, że coś "polskiego" zje. I jest taniocha.

JerzyM73
Eksplorator

Postautor: JerzyM73 » 13 maja 2017, o 21:55

Naleśniki w AL to nie taka rzadkość. W Himare w zeszłym roku były chyba 3 stoiska z naleśnikami (przed restauracjami- bardzo smaczne- polecam

srebrny
Eksplorator

Postautor: srebrny » 13 maja 2017, o 22:00

Mam zupełnie inne doświadczenia. Nie są bardzo popularne ale nie są też rarytasem.

.... Naleśniki w tym kraju są rzadkością, a może nam się trafić dziecko-niejadek. Wiadomo, że coś "polskiego" zje. I jest taniocha.[/quote]

JerzyM73
Eksplorator

Postautor: JerzyM73 » 13 maja 2017, o 22:23

Jak będziesz w AL to podjedź do Himare. Ja jadłem dokładnie tu https://goo.gl/maps/Kn9eZX45gmq" onclick="window.open(this.href);return false;. Nie wiem jak w innych większych kurortach jest z tymi naleśnikami.

dareke3
Podróżnik

Postautor: dareke3 » 14 maja 2017, o 08:49

To miejsce teraz wygląda inaczej , ale zaletą jest to że dziecko może samo wybrać z czym chce naleśnika , obsługa bardzo pomocna i uczciwa. W Himare często zajadaliśmy się BUREKTORE GJAKOVA. Przyznaję rację że naleśniki bywają niezłym ratunkiem dla dziecięcych kaprysów.

Wróć do „Miasta i miejscowości”