Węgry/Serbia

Tylko opisy, od reszty informacji są inne fora tematyczne.

Moderatorzy: spoker, Piotrek Byrdziak

mareksc
Eksplorator

Węgry/Serbia

Postautor: mareksc » 12 cze 2015, o 18:21

Nie wiedziałem,gdzie wrzucić -ew proszę o przeniesienie

Orban grozi zamknięciem granicy z Serbią i to całkowitą!!!

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/premier-viktor-orban-grozi-zamknieciem-granicy-z-serbia/9rsvx1" onclick="window.open(this.href);return false;

jerry.ie
Podróżnik

Re: Węgry/Serbia

Postautor: jerry.ie » 12 cze 2015, o 19:57

Zamknąć ? To się chyba nie da , uszczelnić to rozumiem

mareksc
Eksplorator

Postautor: mareksc » 17 cze 2015, o 20:35

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wegry-zamykaja-granice-z-serbia-aby-zatrzymac-imigrantow/xez374" onclick="window.open(this.href);return false;

chciałem jechać w sierpniu przez Serbie.....

Te 175 km muru to chyba tylko "na zielonej granicy",może normalne przejścia będą czynne

januszs
Raczkuje

Postautor: januszs » 17 cze 2015, o 21:22

W niedzielę jadę do Albanii.Jak dotrę na miejsce to dam znać czy nie było problemu.Pozdrawiam J.

Pudelek
Eksplorator

Postautor: Pudelek » 18 cze 2015, o 00:26

czytając media można dojść do wniosku, że rzeczywiście zamykają granicę - a zamknięta granica jest rzeczywiście zamknięta! Prawdopodobnie chodzi jednak o postawienie jakiś zasieków, które zresztą na granicach unijnych istnieją, np. grecko-tureckiej. No, ale wiadomo, że media muszą rozgłosić sensację... nie bardzo wyobrażam sobie zamknięcie przejść granicznych - to dotknęłoby głównie normalnych obywateli (i też Węgrów z Serbii) i turystów, a nie nielegalnych imigrantów...
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Piotrek Byrdziak
Eksplorator

Postautor: Piotrek Byrdziak » 18 cze 2015, o 17:43

[quote="Pudelek"]czytając media można dojść do wniosku, że rzeczywiście zamykają granicę - a zamknięta granica jest rzeczywiście zamknięta! Prawdopodobnie chodzi jednak o postawienie jakiś zasieków, które zresztą na granicach unijnych istnieją, np. grecko-tureckiej. No, ale wiadomo, że media muszą rozgłosić sensację... nie bardzo wyobrażam sobie zamknięcie przejść granicznych - to dotknęłoby głównie normalnych obywateli (i też Węgrów z Serbii) i turystów, a nie nielegalnych imigrantów...[/quote]
W informacji pada taki tekst ""Mówimy o odcinku granicy o długości 175 kilometrów, którego fizyczne zamknięcie może nastąpić poprzez budowę czterometrowego ogrodzenia - tłumaczył szef MSZ. Jak podkreślił, rząd węgierski nakazał ministrowi spraw wewnętrznych fizyczne zamknięcie granicy z Serbią i przygotowanie planów budowy ogrodzenia do przyszłego tygodnia.""

Ja rozumiem to tak że chodzi o fizyczne zamknięcie granicy czyli wybudowanie tego ogrodzenia.

Jakby co to można będzie wjechać do Serbii z Chorwacji,jest trochę dalej ale zawsze to wyjście.

Pozdrawiam.

Piotr

mareksc
Eksplorator

Postautor: mareksc » 18 cze 2015, o 20:07

[quote="Piotrek Byrdziak"][quote="Pudelek"]
Jakby co to można będzie wjechać do Serbii z Chorwacji,jest trochę dalej ale zawsze to wyjście.

Pozdrawiam.

Piotr[/quote]
[/quote]

Czy ta opcja jest szybsza niż trasa przez Węgry-Cro- BiH? Czarnogóra?

Awatar użytkownika
Piotrek Byrdziak
Eksplorator

Postautor: Piotrek Byrdziak » 18 cze 2015, o 21:23

[quote="mareksc"]

Czy ta opcja jest szybsza niż trasa przez Węgry-Cro- BiH? Czarnogóra?[/quote]

Wszystko zależy od tego w jaki rejon Albanii chcesz jechać.

Czy chcesz jechać za jednym zamachem czy robisz jakąś przerwę na nocleg lub kilka noclegów.

Policzyłem kilka tras przez auto mapę,oczywiście wiadomo że jest to odczyt bez postoi itd.

Pierwsza opcja jako start moje miasto Bielsko-Biała cel Saranda przez Żylinę,obok Budapesztu,Zagrzeb i w dół 1 aż do jadranki i później wybrzeżem 1846 km.26,5 godz.jazdy.

Druga opcja najbliżej praktycznie po lini prostej przecinająć Słowcję,Węgry,BiH,Czernogórę brak autostrad 1486 km.30 godż jazdy.

Opcja którą jechałem w zeszłym roku Żylina obok Budapesztu,przez Serbię,Macedonię,Vlora,Saranda 1819 km.25 godź jazdy.

Pierwsza opcja i ostatnia są podobne ale w moim przypadku tylko ta ostatnia bo ztrzymuję się na kilka dni w Macedonii.

Wszystko zależy też od tego w jakkim terminie jedziesz czy są korki w jakich godzinach,ja zawsze startuję ok.17-18 tak aby na miejscu być rano znaleźć nocleg i jeszcze mieć cały dzień dla siebie.

Pozdrawiam.

Piotr

mareksc
Eksplorator

Postautor: mareksc » 18 cze 2015, o 22:54

ja będę jechał w czwartek nad ranem,ok trzeciej,czwartej z Sosnowca,chciałem dojechać za Nisz i nocleg,drugi dzień do Ksamil.Powrót planowałem przez Czarnogóre,do Foca w BiH i tam nocleg ale teraz już sam nie wiem....

Może tak jak piszesz,do Jadranki w dół i nocleg gdzieś przed Czarnogórą?

Awatar użytkownika
Piotrek Byrdziak
Eksplorator

Postautor: Piotrek Byrdziak » 18 cze 2015, o 23:14

[quote="mareksc"]ja będę jechał w czwartek nad ranem,ok trzeciej,czwartej z Sosnowca,chciałem dojechać za Nisz i nocleg,drugi dzień do Ksamil.Powrót planowałem przez Czarnogóre,do Foca w BiH i tam nocleg ale teraz już sam nie wiem....

Może tak jak piszesz,do Jadranki w dół i nocleg gdzieś przed Czarnogórą?[/quote]

Pełnego sezonu jeszcze nie ma,ale musisz się liczyć z tym że jadąc w dzień postoisz na granicy węgiersko serbskiej,w ciągu dnia większy ruch,ale w sumie cały czas autostrada.

Ten drugi odcinek jest gorszy w połowie Macedonii kończy się autostrada,później dopiero w Albanii jest odcinkami.

I moja rada jeżeli chcesz ten drugi odcinek w miarę szybko przejechać a nie zależy Ci na pięknych widokach to w Fier kieruj się na Gjirokaster a nie na Vlorę i wybrzeżem,zaoszczędzisz ok.1,5-2 godź.

Powrót przez Czarogórę i BiH fajna opcja jechałem tamtędy 3 lata temu bardzo widokowa ale też kręta i dość wolna.

Może lepiej tak jak ja jechałem w zeszłym roku,wyjazd wieczorkiem(w tej chwili krótkie noce) duży plus,pokonujesz dłuższy odcinek zatrzymując się w Macedonii w Ohrydzie,kilka godzin na zwiedzanie,nocleg znajdziesz bez problemu i na następny dzień masz 7 godzin jazdy do Ksamil.

W każdym bądź razie życzę Ci udanego wypoczynku i wielu wrażeń.

Pozdrawiam.

PIotr

Wróć do „Pozostałe państwa tranzytowe w drodze do Albanii”