Zamieszki w Macedoni

Tylko opisy, od reszty informacji są inne fora tematyczne.

Moderatorzy: spoker, Piotrek Byrdziak

Awatar użytkownika
spoker
Administrator

Re: Zamieszki w Macedoni

Post autor: spoker » 28 maja 2015, o 12:00

wkrak pisze:Jadąc motocyklem i do tego crossowym, to ta droga jest pewnie bardziej atrakcyjna! Po pierwsze - tu nie ma legalnego przejścia granicznego do Kosowa i chyba nigdy nie było. Kiedyś to była droga wewnątrz Jugosławii, a później była wojna w Kosowie (jeszcze wtedy serbskim). W trakcie wojny drogę częściowo rozebrano, postawiono zapory i miny. Zapory i dziury zostały, miny w lesie może też. Później Kosowo się wydzieliło i jedyne przejście graniczne z Czarnogórą jest na trasie R106 z Rożaje do Peje. Przy tej drodze w górach ciągle są miny, ale motocyklem fajnie się pojedzie po asfalcie. Ruch jest mały, trafiają się ciężarówki z drewnem i krowy.

O tych minach i ostrzeżeniach przed nimi słyszałem od paru osób ale osobiście nigdy ich nie widziałem.

Pudelek
Eksplorator

Post autor: Pudelek » 28 maja 2015, o 12:29

przejeżdzając tą drogą w 2012 roku widziałem na skałach napisy z ostrzeżeniami o minach...

vizila
Bywalec

Post autor: vizila » 12 cze 2015, o 08:17

Panowie i Panie pytanko. Czy w Macedonii coś się dzieje jeszcze ? Na chwilę obecną jest to jedyny mój dylemat czy jechać a Albanii. Jechał ktoś może ostatnio lub ma informacje od kogoś kto jechał ? Internet kłamie więc nie podawajcie wiadomości internetowych.

Pudelek
Eksplorator

Post autor: Pudelek » 21 sie 2015, o 18:43

tym razem zamieszki innego, "pozytywnego" typu: wreszcie ktoś próbuje tym pseudo-uchodźcom się postawić.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsLink" onclick="window.open(this.href);return false;

Macedończycy ich przepuszczali, przepuszczali, ale najwyraźniej uznali, że już dość.

Pudelek
Eksplorator

Post autor: Pudelek » 22 sie 2015, o 12:37

no i niestety - Macedończycy ulegli opinii "poruszonej strasznymi zdjęciami i scenami" i zaczęli bandytów ponownie wpuszczać... jeszcze kilka dni i pojawią się znów na węgierskiej granicy.

GaliR
Bywalec

Post autor: GaliR » 9 cze 2016, o 22:15

Mamy jakieś najnowsze informację odnośnie uchodzców?
Już nie długo wyjazd i zastanawiam się czy proce brać ze sobą.
Ostatnio w tv widziałem, że coś tam się dzieje na terenie Grecji tzn. przeganiali ich z jednej osady do innej.

JerzyM73
Eksplorator

Post autor: JerzyM73 » 10 cze 2016, o 01:50

Nie przegnali tylko przenieśli i nie z osady tylko obozu dla uchodźców. Proce to możesz zabrać na wróble. Tyle w temacie Twojego wpisu

GaliR
Bywalec

Post autor: GaliR » 15 cze 2016, o 20:09

JerzyM73 pisze:Nie przegnali tylko przenieśli i nie z osady tylko obozu dla uchodźców. Proce to możesz zabrać na wróble. Tyle w temacie Twojego wpisu
To dobrze, że ich przenieśli a nie przegnali. Może coś byś napisał w temacie kolego a nie nabijał sobie posty.
Jeśli chodzi o procę, to nie omieszkam skorzystać z twych drogocennych RAD.
Pozdrawiam

JerzyM73
Eksplorator

Post autor: JerzyM73 » 15 cze 2016, o 20:45

GaliR pisze:
JerzyM73 pisze:Nie przegnali tylko przenieśli i nie z osady tylko obozu dla uchodźców. Proce to możesz zabrać na wróble. Tyle w temacie Twojego wpisu
To dobrze, że ich przenieśli a nie przegnali. Może coś byś napisał w temacie kolego a nie nabijał sobie posty.
Jeśli chodzi o procę, to nie omieszkam skorzystać z twych drogocennych RAD.
Pozdrawiam
Nie nabijam postów, tylko grzecznie zwróciłem uwagę abyś miał choćby trochę szacunku do tych ludzi. Nie znaleźli się oni tam z własnej woli tylko zmusiła ich do tego sytuacja w rodzinnym kraju. Poczytaj sobie trochę na ten temat i pooglądaj w TV.
Ciekawe jak by w Polsce była taka sytuacja i byś znalazł się w takim obozie dla uchodźców, to czy chciał byś abyś był przeganiany a "turyści" strzelali do Ciebie z procy jak do wróbli.

kmusial
Podróżnik

Post autor: kmusial » 15 cze 2016, o 21:33

Właśnie jestem w Ochrydzie, jadąc przez Macedonię uchodźców nie widziałem, jest spokojnie. Jedyne koczowisko uchodźcòw było pomiędzy przejściem granicznym węgiersko serbskim.

ODPOWIEDZ