Himare - dojazd przez Chorwację i Lefkada/Grecja

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: Kar0ol, jakubanek, Piotrek Byrdziak

robitak
Raczkuje

Himare - dojazd przez Chorwację i Lefkada/Grecja

Post autor: robitak » 4 maja 2017, o 14:10

Witam,
kilka lat temu byłem w Grecji przez 2 tygodnie, dojazd Sharanem z 99 roku przez Serbię i Macedonię.

W te wakacje chcę pojechać przez Chorwację do Albanii - Himare, później Lefkada i Sarti w Grecji.

Pierwszy etap z Poznania do Chorwacji - Camping Korana - przyjazd, nocleg, zwiedzanie Plitvickich Stawów, nocleg i wyjazd rano.

Zerknijcie na załącznik i która trasa ma większy sens? Niebieska przez Austrię czy szara przez Węgry? Lub jakiś inny pomysł.
Załączniki
do camp Korana.jpg
Która trasa

WOLF
Bywalec

Re: Himare - dojazd przez Chorwację i Lefkada/Grecja

Post autor: WOLF » 4 maja 2017, o 15:12

Jeżeli przez Chorwację to chyba najlepiej:Zwardoń , Zilina ,Bratysława, Gyor , Mor. Szekesfehevar i dalej na M7 trasa na pewno spokojniejsza i luźniejsza niż przez Austrię.

dareke3
Podróżnik

Post autor: dareke3 » 4 maja 2017, o 19:57

Do Chorwacji jeździłem przez Czechy , Słowację , Węgry lubiłem tę trasę , spokojnie przyjemnie. Teraz na Słowację i Węgry viniety kupi się przez internet bez problemu. Piszesz o Plitvickich Jeziorach, ja bym się zastanowił czt przypadkiem nie odwrócić tej trasy tzn. Najpierw Albania i wypoczynek , a potem w drodze powrotnej zahaczyć o Chorwację , zobaczyć jeziora.

srebrny
Eksplorator

Post autor: srebrny » 5 maja 2017, o 15:47

W tym roku jadę podobnie, tzn pierwszy etap Jeziora Plitvickie. Tylko zaczynam z Wieliczki. Wybrałem wariant przez SK-H, ztym że jeszcze nie zdecydowałem się na wariant: z H przez kawałek SLO (przejście w Redics a nastepnie Mursko Sredisce) czy odbić na węgierską M70 i przejście Letenyei. Jak zapewne wiesz nastapiły zatory na granicach z wiązku z decyzją EU dotycząca powrotu do szczegółowych kontroli na zewnętrznych granicach strefy z Schengen. Ślędzę na bieżąco sytuację na granicach (kończy sie majówka więc wielu rodaków powraca) i pewnie przed samym wyjazdem podejmę decyzję.

JerzyM73
Eksplorator

Post autor: JerzyM73 » 6 maja 2017, o 19:21

srebrny pisze:W tym roku jadę podobnie, tzn pierwszy etap Jeziora Plitvickie. Tylko zaczynam z Wieliczki. Wybrałem wariant przez SK-H, ztym że jeszcze nie zdecydowałem się na wariant: z H przez kawałek SLO (przejście w Redics a nastepnie Mursko Sredisce) czy odbić na węgierską M70 i przejście Letenyei. Jak zapewne wiesz nastapiły zatory na granicach z wiązku z decyzją EU dotycząca powrotu do szczegółowych kontroli na zewnętrznych granicach strefy z Schengen. Ślędzę na bieżąco sytuację na granicach (kończy sie majówka więc wielu rodaków powraca) i pewnie przed samym wyjazdem podejmę decyzję.
srebrny jak będziesz miał informacje po tym weekendzie jak na granicach to napisz co i jak. Sam jestem pełen obaw odnośnie tych granic w tym roku

srebrny
Eksplorator

Post autor: srebrny » 6 maja 2017, o 21:27

Oczywiście dam znać.

ODPOWIEDZ