Autostrady Serbia i Macedonia

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: Kar0ol, jakubanek, Piotrek Byrdziak

JerzyM73
Eksplorator

Re: Autostrady Serbia i Macedonia

Post autor: JerzyM73 » 25 kwie 2017, o 17:14

Najlepiej w dużych sieciach. OMV, Lukoil - Węgry Serbia i Macedonia. W samej Albani stacji jest sporo. Najbardziej znana to chyba Kastrati.

olanikola
Bywalec
Kontakt:

Post autor: olanikola » 25 kwie 2017, o 18:39

Ile mniej więcej kosztują autostrady w Grecji do Sarandy?
pozdrawiam Robert

srebrny
Eksplorator

Post autor: srebrny » 25 kwie 2017, o 20:07

Mam nadzieję, że Admin pozwoli bo temat watku inny ale jest potrzeba to i przepisy można naciągnąć.
Opłaty tylko w Grecji. Autostrada ma nazwę Egnatia Odos. Tutaj masz do wyboru 2 warianty. na wysokości Ioanniny odbijasz na północ przez Kakavije, albo do końca do Igoumenitsa i przejście Qafe Bote.
dokładnie nie pamiętam ale za całość ok. 6 E. trasa bardzo przyjemna, mały ruch, dużo tuneli i widoki cudne.

srebrny
Eksplorator

Post autor: srebrny » 25 kwie 2017, o 20:42

W Macedonii przed samą granicą z Grecją odbijam ok. 200 m w stronę Gevgeliji i tam tankuję. Ceny niższe niż na nowych stacjach przy głównej drodze. Robię tak od wielu lat z przyzwyczajenia a nie z oszczędności. Zawsze płacę kartą.
Koniecznie zatankuj w tamtych okolicach gdyż paliwo znacznie tańsze niż w Helladzie. Nastepne tankowanie dopiero w Albanii.
olanikola pisze:Może jeszcze jakąś podpowiedz jak zaplanować tankowanie auta na baku robie jakieś 600 km gdzie najlepiej tankowac na jakich stacjach?

Awatar użytkownika
Piotrek Byrdziak
Eksplorator

Post autor: Piotrek Byrdziak » 25 kwie 2017, o 23:14

srebrny pisze:Mam nadzieję, że Admin pozwoli bo temat watku inny
Admin na wakacjach,ale fakt,temat się rozwija,no ale już jesteśmy prawie w Albanii.
Pozdrawiam.
Piotr

dabecja
Bywalec

Post autor: dabecja » 26 kwie 2017, o 19:07

[quote="srebrny"]W Macedonii przed samą granicą z Grecją odbijam ok. 200 m w stronę Gevgeliji i tam tankuję. Ceny niższe niż na nowych stacjach przy głównej drodze. Robię tak od wielu lat z przyzwyczajenia a nie z oszczędności. Zawsze płacę kartą.
Koniecznie zatankuj w tamtych okolicach gdyż paliwo znacznie tańsze niż w Helladzie. Nastepne tankowanie dopiero w Albanii.

W Macedonii cena paliwa jest taka sama na każdej stacji paliw.

srebrny
Eksplorator

Post autor: srebrny » 26 kwie 2017, o 22:38

Wybacz ale mam inne zdanie.
Przeczytaj co napisałeś i odpowiedz (logicznie) na pytanie. Zaliczyłeś wszystkie stacje w Macedoni?
dabecja pisze:
srebrny pisze:W Macedonii przed samą granicą z Grecją odbijam ok. 200 m w stronę Gevgeliji i tam tankuję. Ceny niższe niż na nowych stacjach przy głównej drodze. Robię tak od wielu lat z przyzwyczajenia a nie z oszczędności. Zawsze płacę kartą.

Awatar użytkownika
Piotrek Byrdziak
Eksplorator

Post autor: Piotrek Byrdziak » 26 kwie 2017, o 23:05

Panowie proponuję założyć nowy wątek"cena paliw w drodze do Albanii z Polski"

dabecja
Bywalec

Post autor: dabecja » 27 kwie 2017, o 08:58

Nie mam co wybaczać.
Mają taką Komisję Regulacyjną ds. Energetyki ,która urzedowo ustala ceny.

Odpowiadam logicznie:
Jeżeli jest urząd ,który reguluje centralnie ceny paliw na stacjach to cena jest jednakowa na każdej stacji.
Jeżeli przyjme to za pewnik to nie muszę odwiedzić każdej stacji aby to wiedzieć.

Empirycznie,stwierdziłem,że powyższe jest prawdziwe.

Podobnie jest w Czarnogórze.

srebrny pisze:Wybacz ale mam inne zdanie.
Przeczytaj co napisałeś i odpowiedz (logicznie) na pytanie. Zaliczyłeś wszystkie stacje w Macedoni?
dabecja pisze:
srebrny pisze:W Macedonii przed samą granicą z Grecją odbijam ok. 200 m w stronę Gevgeliji i tam tankuję. Ceny niższe niż na nowych stacjach przy głównej drodze. Robię tak od wielu lat z przyzwyczajenia a nie z oszczędności. Zawsze płacę kartą.

WOLF
Bywalec

Post autor: WOLF » 27 kwie 2017, o 10:03

Ja proponuję kolejny wątek : którędy jechać żeby zaoszczędzić 15kilometrów w drodze do Albanii. Wydaje mi się ,że te dywagacje odnośnie czym płacić na bramkach , gdzie tankować są bez sensu i oszczędności żadnych nie przynoszą.No może z 10 euro na cały wyjazd .

ODPOWIEDZ