Butrint - prom (godziny kursowania) ?

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: Kar0ol, jakubanek, Piotrek Byrdziak

golibroda
Bywalec

Butrint - prom (godziny kursowania) ?

Post autor: golibroda » 24 lip 2016, o 20:08

Witam,

Orientuje się ktoś w jakich godzinach "kursuje" prom przez Butrint ? Rano-wieczór (od - do) ?

Wybieram się na Korfu z Igoumentisy samochodem i muszę policzyć czasy przejazdu, żeby nie zostać na lodzie :lol:
Znalazłem, że koszt od osobówki to 3E.

Proszę o pomoc.

kmusial
Podróżnik

Re: Butrint - prom (godziny kursowania) ?

Post autor: kmusial » 24 lip 2016, o 20:14

Koszt 500 leków, płynąłem o 7.30, miejscowi mówili że kursuje całą dobę, ale jest to informacja nie sprawdzona.

golibroda
Bywalec

Post autor: golibroda » 25 lip 2016, o 21:12

Dziękuję, jakby było czynne całą dobę to byłoby fajnie (jakby ktoś potwierdził lub zaprzeczył, byłoby miło). Chciałbym załapać się na prom z Grecji na Korfu o godzinie 7.30 i wrócić promem o 21.00 z Korfu.

http://www.ionionlines.eu/#/time-tables/4546460631" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Z tej strony wynika, że koszt przeprawy od łebka to 11E i 40E za samochód (mam nadzieję,że to w dwie strony). Przeprawiając się tak rano jest sporo czasu (ok 10 godzin) na objechanie najważniejszych "zabytków" wyspy :)

Zastanawiałem się także nad wynajęciem na Korfu samochodu, ale oferty były zabijające (80E/dzień), niestety z dwukółek to tylko rower obsługuję :P

Czytałem, że dostaje się jakiś dodatkowy kwitek, że wraca się tego samego dnia (potwierdzi ktoś ?). Czy na bilecie jest informacja, że droga jest tam/powrót ?

patrykdo
Raczkuje

Post autor: patrykdo » 19 lut 2017, o 15:45

a sam prom jeszcze kilka lat temu wyglądał tak :)
Obrazek

ODPOWIEDZ