Dojazd przez Słowację, Węgry, Bośnię i Czarnogórę

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: Kar0ol, jakubanek, Piotrek Byrdziak

JerzyM73
Eksplorator

Re: Dojazd przez Słowację, Węgry, Bośnię i Czarnogórę

Post autor: JerzyM73 » 4 gru 2015, o 17:24

Napisałeś Mimo że niezbyt daleko , trochę 600 km.
Miej na uwadze, że to już zaczynają się górzyste odcinki i 600 km po górach to nie to co 600 przez np. Węgry.
Poza tym jak pisali poprzednicy ten odcinek tylko za dnia aby "nacieszyć oko".

nicolai0
Raczkuje

Post autor: nicolai0 » 4 gru 2015, o 20:00

Wracałem w tym roku z Sarandy przez Czarnogórę, Bośnię, zachaczając Chorwację i dalej na Węgry, Słowację. Jak tu ktoś proponował, dobrze jednak przenocować gdzieś na płn Albanii jadąc z Sarajewa. Zwłaszcza odcinek z Sarajewa do granicy z Czarnogórą jedzie się niezbyt szybko. Sama Czarnogóra bez problemu. No i Albania - raczej nie porywałbym się na jazdę z Wlory wybrzeżem do Sarandy po dość długiej już jeździe. Zdecydowanie Wlora - Gjirokastra; nowa droga i szybka, przyjemna jazda. Na przełęc Llogara to lepiej się wybrać w ramach wycieczki będąc już na miejscu.
A samo Sarajevo świetne, mnie pozytywnie zaskoczyło. Ja miałem rozplanowany powrót ciut nieproporcjonalnie - noclegi w Podgoricy, Sarajevie, Egerze.

jakubanek
Eksplorator

Post autor: jakubanek » 5 gru 2015, o 00:49

Jerzy dobrze ci doradza jak chcesz jechać widokowo to tylko w dzień i tak planuj trasę aby nie jechać po zmroku bo trasa którą wybrałeś na pewno nie jest przyjemną drogą w nocy
Pozdrawiam

JerzyM73
Eksplorator

Post autor: JerzyM73 » 5 gru 2015, o 15:38

Nie chodzi tylko o przyjemność ale głównie o bezpieczeństwo (drogi nad urwiskami bez barierek, zwierzęta na drodze )

Krzysztof559
Bywalec

Post autor: Krzysztof559 » 12 gru 2015, o 22:03

Poczytałem posty, inne wypowiedzi bardziej doświadczonych, sugestie i podpowiedzi i doszedłem do wniosku, że trzeba mądrzejszych.
Szczególnie chodzi mi o bezpieczny przejazd przez Bałkany. Na 99,9 % pojadę trasą : Opole - Dunajuvaros i tam nocleg-ok. 570 km. Drugi dzień Dunajuvaros - Sarajewo - ok. 500 km - przyjazd popołudniem i trzeba trochę pozwiedzać, zobaczyć co się da i nocleg. Rano po śniadanku można coś zobaczyć i d drogę do Szkodra na nocleg. To tylko 290 km i można przed wyjazdem z Sarajewa coś zobaczyć, a po przyjeździe do Szkodry odpocząć i coś zobaczyć. Na drugi dzień już do Sarandy, spokojnie to tylko 350 km, można coś zobaczyć nie spiesząc się i zajechać na miejsce o rozsądnej porze. W końcu dojazd traktuję jako urlop i relaks. Noclegi rezerwowane na Bookingu. Najdroższy w Sarajewie - pokój dwuosobowy w motelu, blisko centrum starego miasta, ze śniadaniem za ok 150 zł. Ciekawe co o tym myślicie ? jeszcze czas na zmiany, a ja lubię wcześniej zaplanować.

Krzysztof559
Bywalec

Post autor: Krzysztof559 » 12 gru 2015, o 22:05

Przepraszam ale to zdanie bez słowa "posłuchać" nie ma sensu

Poczytałem posty, inne wypowiedzi bardziej doświadczonych, sugestie i podpowiedzi i doszedłem do wniosku, że trzeba słuchać mądrzejszych.

marcin2013
Raczkuje

Post autor: marcin2013 » 12 cze 2016, o 17:27

Witajcie, a ja mam pytanie dlaczego nikt nie pisze o trasie do Albanii przez czechy austrie słowenie i chorwacje ??

marwyk1976
Bywalec

Post autor: marwyk1976 » 12 cze 2016, o 20:44

Bo jest bardzo droga i bardzo długa w km i czasowo tez bez szału

Awatar użytkownika
Piotrek Byrdziak
Eksplorator

Post autor: Piotrek Byrdziak » 12 cze 2016, o 20:50

marcin2013 pisze:Witajcie, a ja mam pytanie dlaczego nikt nie pisze o trasie do Albanii przez czechy austrie słowenie i chorwacje ??
Jadąc z Bielska Mapy Google pokazują odległość o kilkadziesiąt km.dłuższą przez Chorwację ale jadąc przez Serbię to jest ok.2 godziny krócej,może dlatego jeśli ktoś jedzie docelowo do Albanii wybiera drogę przez Serbię.
Oczywiście można też przez Chorwację droga na pewno ciekawsza jadąc Jadranką :)
Pozdrawiam.
Piotr

Karas
Podróżnik

Post autor: Karas » 13 cze 2016, o 09:56

Krzysztof559 pisze:Przepraszam ale to zdanie bez słowa "posłuchać" nie ma sensu

Poczytałem posty, inne wypowiedzi bardziej doświadczonych, sugestie i podpowiedzi i doszedłem do wniosku, że trzeba słuchać mądrzejszych.
W zeszłym roku jakoś tak jechaliśmy:

Obrazek

Jeśli polecisz autostradą to drogo, jak Jadranką to tanio i ładnie, lecz długo :)

ODPOWIEDZ