Borsh

Miasta i miejscowości w których warto spędzić urlop i je odwiedzić, noclegi

Moderatorzy: jakubanek, Piotrek Byrdziak

wkrak
Eksplorator

Re: Borsh

Post autor: wkrak » 28 lut 2016, o 15:04

Trzeba się na coś zdecydować. Chcę mieć pod ręka knajpki, rozrywkę, to trzeba spać w mieście przy plaży, jest droższe spanie i plaża mała. Chcę mieć spokój, to śpię dalej, w okolicy prawie nic nie ma, ale jest taniej i wtedy dojeżdżam na różne plaże. Ja w tym roku robię to drugie, a później w innej lokalizacji to pierwsze.

Awatar użytkownika
piekara114
Bywalec

Post autor: piekara114 » 28 lut 2016, o 15:09

Właśnie ja jadę pierwszy raz do Al i ciężko mi określić czy Borsh będzie jak Podgora z knajpkami i jakiś życiem popołudniu/wieczorem czy jak wioska z Pagu gdzie oprócz kilku domów nic nie ma i wieczorem jest ciężko coś porobić. A wyczytałam, że wieczorne i nocne jeżdżenie samochodem po ulicach Al jest niebezpieczne ze wzgl. na marne oświetlenie i stan dróg (gdyby nie to to bym się nie pytała tylko wzięła nawet malutką mieścinkę na na wieczór podjeżdżała sobie do czegoś większego).

wkrak
Eksplorator

Post autor: wkrak » 28 lut 2016, o 15:24

Główna droga krajowa wdłuż południowego wybrzeża jest OK, więc można jeżdzić między miejscowościami, ale wracanie nocą z plaży w Borsh już nie jest OK - JerzyM73 pokazał to na filmikach. Pierwszy filmik - dojazd do plaży od strony zachodniej, od stacji benzynowej, drugi - wyjazd od strony wschodniej, a trzeci - przejazd wzdłuż plaży od zachodu do wschodu. Te filmiki dużo pokazują. Poza tym problematyczne bywają dojazdy do samych posesji, gdzie śpisz - to często są górki i byle jaka nawierzchnia. Wieczorne i nocne życie wymaga spania w mieście.

JerzyM73
Eksplorator

Post autor: JerzyM73 » 28 lut 2016, o 21:30

Część Borsh dalej na południe
https://youtu.be/QOh85e9wsj0

Piekara114 odpowiadając na Twoje pytanie czy Borsh będzie jak Podgora - nie to zupełnie inna bajka - tam nie ma takiej infrastruktury jak w Podgorze -wiem co pisze bo byłem na krótkim wypadzie w Podgorze jak byłem 2 lata w Cro w BaśkaVoda.

balbina977
Bywalec

Post autor: balbina977 » 23 lip 2016, o 08:39

Witam, jesteśmy na wakacjach w Ksamilu i mając już dość zatłoczonych plaż wynajelismy samochód aby zobaczyć resztę wybrzeża. Zwiedziliśmy cztery różne plaże po to by naprostowac sobie obraz Albani -skrzywiony w Ksamilu. Borsh był najlepszym naszym punktem wycieczki ,plaża dluuuga do wyboru bardziej lub mniej zatloczona. Świetne widoki ,woda czysciutka dno kamieniste , wybór barów spory. Bardzo łatwy dojazd do plaży, natryski ze słodką woda to też duży plus.Restauracja z wodospadami warta odwiedzenia. Jak sklepy i rozrywka nie wiem ale jeśli miałabym drugi raz jechać do Albanii to z pewnością wybralabym ta miejscowość.Himare też mnie nie zachwycilo, deptak hmmm... Może gdyby posadzili by tam palmy,bananowce,ale drzewka jak nasze sosny i to jeszcze opatulone jakimiś barierkami nie powalily na kolana a plaża mocno zasmiecona .Plaża Hola między Himare a Porto -tylko wjechalismy i zawrocilismy bo parkingi zawalone i tłum na plaży -fatalny wjazd :evil: Tak więc Borsh dla nas nr 1 ,Qeparo wyglądało z góry podobnie więc pewnie też fajnie.

JerzyM73
Eksplorator

Post autor: JerzyM73 » 23 lip 2016, o 09:19

balbina977, dobrze że zmieniasz zdanie odnośnie AL. Ja pisałem w postach z tamtego roku, ze Ksamil mnie nie urzekł.
Jak zobaczyłaś Borsh to mogłaś być w szoku porównujące plaże do Ksamilu. Ja to już pokazywałem na moich filmikach.
Jedyna wada Borsh to jeszcze słaba infrastruktura i brak tej asfaltowej drogi i kurz unoszący się za samochodami (może coś w tym roku się zmieniło - sprawdzę dziś lub jutro).
Co do Himare to źle trafiłaś na plażę, bo z tego co czytam byłaś na tej głównej miejskiej, przy deptaku - tam szału nie ma i po przebudowie jest wg. mnie jeszcze gorzej bo zrobiła się mniejsza. Fajne plaże to ta pierwsza od wjazdu z Borsh (tam śmieci nie ma) oraz ta w drugim Himare (Livadhi).
Co do deptaka, to w porównania do zeszłego roku jest kolosalna różnica na + . Wczoraj był nawet koncert wieczorem i z podświetleniem wygląda to super (drzewka sa młode i na razie podparte aby wiatr nie przewrócił -we Vlore jest podobnie.
No niestety z Ksamil to trochę daleko aby co dzień dojeżdżać. JA dziś wybieram się na plażę przy przełęczy Liogara -zobaczymy jak będzie - sama plaża i tamtejsza woda jest niesamowita (z tego co widziałem w zeszłym roku)

balbina977
Bywalec

Post autor: balbina977 » 23 lip 2016, o 22:46

Czyli im dalej centrum tym lepiej :)

JerzyM73
Eksplorator

Post autor: JerzyM73 » 23 lip 2016, o 23:00

balbina977 pisze:Czyli im dalej centrum tym lepiej :)
To się tyczy chyba wszystkich miejscowości.
Najlepiej jest na peryferiach gdzie nie ma nawet żadnego hotelu - przykład z dzisiejszego dnia :
https://www.youtube.com/watch?v=w4iWnYYGJbQ
https://www.youtube.com/watch?v=6Z83SVlhCG4

balbina977
Bywalec

Post autor: balbina977 » 23 lip 2016, o 23:33

Ja znalazłam wczoraj jeszcze bardziej opustaszałą, Burec przy parku Sasaj - z 5-6 samochodów woda jak szkło i po 3 metrach kamyków zaczyna się piękny piaseczek na dnie. Tylko w środku plaży wpływa zimny potok i teens sir oddalic yak na 100 metrow.

Awatar użytkownika
Piotrek Byrdziak
Eksplorator

Post autor: Piotrek Byrdziak » 23 lip 2016, o 23:37

balbina977 pisze: teens sir oddalic yak
Ciekawe.....jakiś albański dialekt :)
Pozdrawiam.
Piotr

ODPOWIEDZ