Campingi w Livadh

Kempingi i pola namiotowe w Albanii i w państwach tranzytowych.

Moderatorzy: jakubanek, spoker

Awatar użytkownika
Metohija
Bywalec

Campingi w Livadh

Post autor: Metohija » 26 maja 2016, o 08:54

Witam wszystkich - to mój pierwszy post na forum.

Jedziemy w lipcu do Livadh przed Himare. W kręgu naszych zainteresowań są trzy autokampy w tej zatoce:

1. Kranea
2. Livadh
3. Nashos

Szczególnie zainteresowany jestem tym ostatnim, jednak nie mogę nigdzie znaleźć namiarów (strona nie działa, facebook też w innych źródłach tylko telefon).
Pytanie - czy są mi jednak potrzebne? Czy z Waszych doświadczeń można tam po prostu pojechać pod namioty w środku lipca w ciemno?

Z góry dziękuję za wskazówki.
To nasz pierwszy nietranzytowy wyjazd do Albanii.
Mogę obiecać po powrocie krótką relację. :)

Pozdrawiam
Metohija.

Beti
Podróżnik

Re: Campingi w Livadh

Post autor: Beti » 27 maja 2016, o 07:58

Witam, nie wiem czy pomogę bo my z campingów nie korzystamy, ale w połowie lipca 2015 roku przez tydzień mieszkaliśmy w hotelu na plaży Livadh i często spacerowaliśmy w kierunku gdzie są campingi i trzeba przyznać że obłożenie na nich było całkiem spore, szczególnie dużo aut terenowych.

Awatar użytkownika
Metohija
Bywalec

Post autor: Metohija » 27 maja 2016, o 11:56

Dziękuję Beti.

Na naszą niekorzyść przemawia jeszcze fakt, iż jedziemy w dwie rodziny z dwoma większymi namiotami 3 x 6 m.
No nic, czekam, może ktoś jeszcze?

Pozdrawiam
Metohija.

Edit: Nawiązałem kontakt z właścicielem Noshos (poprzez Fb - gdzie nie miałem konta). Nie zrobi rezerwacji bo nie widzi potrzeby. Zobaczymy.

Marcin
Raczkuje

Post autor: Marcin » 14 lip 2016, o 21:13

hey. byliśmy w sierpniu 2015 na campie Nashos 9 dni i sadze że bez problemu znajdziecie miejsce. wiec polecam włascicielem jest Grek z rodzina, maja swoją restauracje gdzie podaja przepyszne jedzenie.

Awatar użytkownika
Metohija
Bywalec

Post autor: Metohija » 26 lip 2016, o 23:17

Witam po powrocie.

Nie od razu, ale po dwóch dniach mieliśmy takie miejscówki, na jakich nam zależało. Jak wspominałem dwa większe namioty, a do tego każdy chce w cieniu... Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, nie byliśmy zachwyceni. Jednak po dwóch dniach stwierdziłem, iż "Nashos" to bardzo fajny kemping - malutki a właściciel nie trzyma się sztywno jakichś boksów czy parcel, więc jest w miarę swobodnie i swojsko zarazem. Nashos (jako osoba) bardzo pomocny, choć temperamentny :)
Kiedy zaczęło brakować miejsc Nashos zdemontował ogrodzenie i posadził gości na sąsiedniej parceli swojego znajomego.

Szlachtowanie o poranku na terenie kempingu kurcząt, które potem trafiły na rożen :) . Ryby prosto z morza od rybaków. I tak dalej...

Trochę drażniła mnie początkowo ta wszechobecna "greckość" (telewizja grecka, "kalimera" na przywitanie, piwo "greckie"), przyjechała także jego rodzina i trochę znajomych więc było tam czasem jak na "greckim weselu" :)

Dla zainteresowanych - cena za namiot (bez znaczenia jaki duży i ile osób wraz z prądem) wyniosła w lipcu 10 euro za noc.
No i na około 10-12 zagospodarowanych parcel, 8-10 byli to goście z Polski. Niektórzy byli tam czwarty raz z rzędu.

Ogólnie w Livadh-Himare jest co najmniej pięć kempingów. Dokładnego rozeznania nie zrobiłem. "Nashos" jest przedostatni na dość długiej plaży. Gdyby nie bar "Blue... coś tam" byłby tam absolutny spokój. Trochę do sklepu trzeba maszerować ale rano to sama przyjemność.

Byłem też zaskoczony, że odległość pomiędzy nami na plaży a kolejnymi plażowiczami wynosiła kilkadziesiąt metrów! Nawet niedziela nie zaskoczyła zagęszczeniem plażowiczów.

Ogólnie wyjazd bardzo udany.

Pozdrawiam.
Metohija.

tomek
Raczkuje

Post autor: tomek » 29 lip 2016, o 21:29

Wielkie dzięki za uwagi na temat kempingu
Wybieramy się na dwie rodziny tam 20 sierpnia i te uwagi były bardzo cenne.
Proszę o więcej wspomnień uwag plaża,kuchnia,trunki -jakość- cena)
tomek

Awatar użytkownika
Metohija
Bywalec

Post autor: Metohija » 30 lip 2016, o 00:29

Witam

Postaram się jakoś pomóc choć nie we wszystkim.

Plaża: Szeroka i długa. Drobny żwir nad samym morzem, czym bliżej kempingu tym więcej grubego piasku. Na wysokości kempingu akurat nie ma komercyjnych parasoli i leżaków. Jest co prawda kilka i nie wiem czyje są, bo korzystać można bez ograniczeń, a w czasie wielkich fal sam je usuwałem znad wody, gdyż nikt się nie interesował ich losem. Dość szybko opadające dno. W pobliżu mała skalna wysepka do której można popłynąć wpław przy spokojnym morzu. Na dojściu do kempu zainstalowany jest prysznic ze słodką wodą. Na środku plaży bunkier z czasów Hodży - chwila na zajęcie dzieciaków kiedy się nudzą. Boisko do plażówki. Do najbliższego marketu około 500 metrów przy na surowo wystawionym hotelu.

Kuchnia: Byliśmy tylko na dwóch posiłkach u Nashosa, ale nie słyszałem by ktoś źle mówił o jego kuchni. W naszym przypadku były to dwa obiady. Pierwszy to pół kilo jagnięciny z frytkami sałatkami i napojami dla czterech osób - koszt 100 zł. Drugi obiad to ryba czerwona - 750 gram z dodatkami jak powyżej - cena 100 zł. Frytki są w formie smażonych talarków.

Trunki: Piłem tylko piwo i na plaży tylko tutaj więc nie mam cenowego porównania jak w innych beach barach ale 300 leków za 0.5l to wydawało mi się dużo, ale że są to wakacje, a piwo zimne w zmrożonym w zamrażarce kuflu, to byłem nader częstym bywalcem w tym miejscu. Innych trunków nie próbowałem. Na koniec po rozliczeniu dostaliśmy jeszcze 0.5 l rakiji z Permetu, ale jej nie skosztowałem.

Kemping sanitariaty i inne rzeczy: Wyglądają z zewnątrz o wiele gorzej niż są w rzeczywistości. Są trzy prysznice, dwie toalety żeńskie i jedna męska. Dwa zlewy do mycia naczyń, pralka i lodówka z zamrażarką (niestety ledwo dyszy). Toalety są sprzątane, ale pomimo niewielkiego obłożenia szybko robi się bałagan. Tak na prawdę, to działa to na zasadzie: "Żądasz czystości - zachowaj ją sam". Woda ciepła cały czas, choć z paneli dachowych.
Skrzynki rozdzielcze są dość daleko, więc dobrze mieć dłuższy przedłużacz, można też poprosić Nashosa, ma kilka przedłużaczy do dyspozycji w razie czego. Podłoże jak to na południu. Ja do przytwierdzenia namiotu używam twardych stalowych śledzi i wykorzystuję lokalne murki, płot czy kamienie. Z seryjnymi śledziami nie ma szans by wbić je do końca w podłoże.
Kemping jest zlokalizowany pod stromą skarpą,więc słońce dochodzi tutaj dość późno, co dla lubiących pospać jest zaletą.
Parcele są niby wyznaczone kamieniami ale przynajmniej w lipcu nie miało to znaczenia i mam wrażenie, że zajmowaliśmy miejsce na pograniczu trzech parcel.
Przód kempu płaski i zacieniony, od połowy zaczyna się podnosić półkami, przez co zwężać i jest mniej cienia. Tył zamyka duża trójkątna parcela, ale w pełnym słońcu i z dużym trzcinowym parasolem.

Cena: Jak wspominałem 10 euro za noc za namiot (ludzie, namiot, samochód, prąd). Byłem zdziwiony, gdyż po kilku próbach udało mi się wcześniej nawiązać kontakt z Hashosem jeszcze z Polski (przez Facebook) i pisał w czerwcu o 12 euro.

Jest to mały, niemal rodzinny autocamp, któremu daleko do "kombajnów" kempingowych znanym nam z Riviery Olimpijskiej, Istrii, czy Włoch.
Jeżeli mogę go z czymś porównać to w Zavali na Hvarze w Chorwacji jest autokamp "Petarčica" o zbliżonym standardzie.

To chyba tyle. Reszty dowiecie się na miejscu ;-)

Pozdrawiam.
Metohija.

tomek
Raczkuje

Post autor: tomek » 31 lip 2016, o 14:31

Wielkie dzięki
Nam pomogłeś bardzo, mam nadzieje iż w tym roku na tym kempingu spotka się kilku forumowiczów dzięki Twoim relacja
Będziemy tam 23 sierpnia
Tomek

Awatar użytkownika
Metohija
Bywalec

Post autor: Metohija » 31 lip 2016, o 18:43

Witam

Dla uzupełnienia wkleję jeszcze kilka zdjęć. (jeżeli się nauczę)
Załączniki
albania 2.jpg
albania 1.jpg
albania 4.jpg

ODPOWIEDZ