Uwagi techniczne odnośnie wrzucania zdjęć

Moderatorzy: Kar0ol, jakubanek

Pudelek
Eksplorator

Uwagi techniczne odnośnie wrzucania zdjęć

Post autor: Pudelek » 29 kwie 2015, o 00:28

Chciałem swojego czasu wrzucić tutaj swoją relację z Bałkanów jak i powrzucać trochę innych zdjęć... niestety, przy większości tych przypadków pojawia się informacja: Obrazki mogą mieć maksymalnie 800 pikseli szerokości.

Czy to naprawdę jest konieczne? Dość często mam zdjęcia z niestandardowymi wymiarami, co automatycznie je dyskwalifikuje...

Awatar użytkownika
eaglemirek59
Bywalec

Re: Uwagi techniczne odnośnie wrzucania zdjęć

Post autor: eaglemirek59 » 29 kwie 2015, o 07:13

Pudelek Zawsze możesz zrobić jak np ja :!: Folder na Picasa a tutaj dajesz linka
Przykład: Przełęcz Sedlo 1910m n.p.m.
Mirek

Pudelek
Eksplorator

Post autor: Pudelek » 29 kwie 2015, o 09:34

oczywiście, że mogę, ale to nie jest relacja, tylko link do relacji ;)

w galerii jest sporo zdjęć, nie wszyscy mają ochotę tyle oglądać... w tekstach forumowych zdjęć jest mniej, ale za to więcej liter ;) I zawsze trochę inne informacje są w relacji, a trochę inne w galerii, coby nie było wszystko to samo ;)

Awatar użytkownika
eaglemirek59
Bywalec

Post autor: eaglemirek59 » 29 kwie 2015, o 10:12

Można podać też linka do zdjęcia w pełnej rozdziałce (jeśli jest godne uwagi by zobaczyć je w ori wielkości) bo zobacz jaki pojemny i szybki musiałby być serwer gdyby tu było kilkaset ludzi i zaczęli wrzucać sporo zdjęć o "wadze" np 7MB (obecne matryce to już średnio 15 Mpix i rośnie :D ) a inni zaczęli je oglądać. Myślę że nieźle by to zamuliło forum a wtedy userzy by się złościli że forum nie działa :!:
No ale może admin coś powie na ten temat jak to wygląda od strony technicznej ;)
Mirek

Pudelek
Eksplorator

Post autor: Pudelek » 29 kwie 2015, o 13:16

ale ja nie mówię o wrzucaniu zdjęć na serwer! Chodzi o sytuację, kiedy wyświetla się tutaj zdjęcie wrzucone z galerii tak jak to robiłem do tej pory np w temacie o kempingach. Te zdjęcia nie są na tutejszym serwerze! I nie jest to zdjęcie w pełnej wielkości. Chodzi o zdjęcia, które mają na forum więcej niż 800 px - tych forum nie chce zaakceptować.

Przykład: fragment relacji z Bałkanów, umieszczony na innym forum.

W latach 1910-1912 powstała na wzgórzu Oplenac biała cerkiew św. Jerzego, będącą mauzoleum rodzinnym (a do 1947 pełniąca też funkcje religijne).

Obrazek

Ściany cerkwi zdobione są jaskrawymi mozaikami, które układano kilka lat - ale trudno się dziwić, bo zużyto 40 milionów kafelków do przedstawienia scen biblijnych, świętych oraz dawnych królów-fundatorów świątyń.
Obrazek

Te zdjęcia nie są umieszczone na serwerze forum, to tylko link do serwera picassy. Natomiast dalszy fragment relacji:
tą część Kosowa nadal zamieszkują Serbowie, jest więc pod pewnymi względami bardziej serbska niż Republika Serbii. Setki flag wzdłuż granic, jugosłowiańskie (nawet nie serbskie) tablice miejscowości, wreszcie plakaty przypominające podróżnym, gdzie są.
[oryginalnie tutaj jest zdjęcie, ale zamiast niego pokazuje się komunikat: Obrazki mogą mieć maksymalnie 600 pikseli wysokości.
Obrazki mogą mieć maksymalnie 800 pikseli szerokości.
]

Nie trwa to jednak długo - po kilkunastu kilometrach wewnątrz-etniczna granica, zasieki, próg zwalniający i wieża z żołnierzami KFOR i wjeżdża się na tereny albańskie. Wkrótce potem już rogatki najbardziej zapalnego punktu w Kosowie - Mitrovicy.
[podobna sytuacja - zdjęcie się nie wyświetla, jest komunikat

Podejrzewam, że te zdjęcia ktoś uznał za duże na forum, ale chyba jakoś to idzie zmienić w ustawieniach. W żaden sposób one miejscowego serwera nie obciążają. A ponieważ w relacjach mam fotki różnej wielkości więc taka ustawienia w praktyce uniemożliwiają udostępnienie jej na tym forum.

Owain
Bywalec

Post autor: Owain » 29 kwie 2015, o 13:33

Bo generalnie forum jest za wąskie. Nikt juz nie ma monitorów 4:3 i w rozdzielczości poziomej 800 czy nawet 1024. Można by poszerzyć wstążkę i pewnie wówczas zdjęcia by weszły.

Pudelek
Eksplorator

Post autor: Pudelek » 29 kwie 2015, o 14:40

niektóre fora automatycznie zmniejszą zdjęcia do odpowiedniej wielkości. To - zakazuje :D

Kar0ol
Eksplorator

Post autor: Kar0ol » 29 kwie 2015, o 19:21

Już niedługo forum przejdzie pewnie zmiany a jedną z nich będzie
rozwiązanie problemu ze zdjęciami. Już od kilku dni jest testowane.
Termin zależy od admina.

NeO
Bywalec

Post autor: NeO » 12 maja 2015, o 21:22

Zmiany odnośnie zdjęć wprowadzone. Dodatkowo w trakcie testów dodany bezpośrednio
hosting TinyPic. Chętnych proszę o sprawdzenie.

Pudelek
Eksplorator

Post autor: Pudelek » 13 maja 2015, o 11:12

ze zdjęciami to widziałem, że jest ok.

Natomiast od wczoraj mam jakąś dziwną rzecz - gdy wchodzę na forum, to automatycznie przenosi mnie do mini-czatu. Jeśli chcę obejrzeć "normalnie" forum to muszę zwinąć je do góry... to samo jest gdy naciskam "wykaz forów" - przeskakuje mi do pisania na czacie... jakiś przymus? :>

ODPOWIEDZ