kilka propozycji zmiany układu forum

Moderatorzy: Kar0ol, jakubanek

Owain
Bywalec

kilka propozycji zmiany układu forum

Post autor: Owain » 7 kwie 2015, o 15:13

Mam kilka uwag, jako użytkownik i jako były moderator. Proponuję, dla porządku, uproszczenie forum w następujących miejscach:

1. Sprawy bieżące - obawiam się, że jest to nieco niejasne i niektórzy młodzi internauci mogą tu zakładać różne, dla nich bieżące, tematy, które winy być w innych działach forum. Dział w którym pisze obecnie dotyczy spraw technicznych (choć może warto to doprecyzować bo wprost nie napisano do czego mają to być uwagi i opinie).

2. Mam wrażenie że dział "Dojazd" powinien być połączony z działem "Noclegi w drodze do Albanii" - przecież to niemal to samo, nie wiem czy trzeba osobnych działów i to jeszcze w dwóch różnych działach głównych ('wszystko na temat Albanii' i 'pozostałe').

3. "Miasta i miejscowości" połączyłbym też z działem "Noclegi". Wiem, że to nieco co innego ale wypowiedzi o noclegach już i tak pojawiają się w dziale "miasta i miejscowości" a w dziale noclegi pojawiać się będą dygresje na temat samych miast - czyli będziemy mieć to samo w dwóch tematach (dlatego proponowałbym "Miasta i miejscowości i noclegi w nich")

4. Z pewnością połączyłbym "Ciekawostki" oraz "Wiadomości z Albanii", gdyż te ostatnie, jak napisano, też mają zawierać ciekawostki.

5. "Państwa sąsiadujące" uczyniłbym jednym działem, a poszczególne państwa mogłyby byc tematami. Teraz mamy ryzyko, że w poszczególnych państwach będzie sobie każdy swój temat zakładał.

to chyba tyle;) podkreślam, że propozycje nie wynikają z mądrzenia się i swojego widzi mi się, ale na prawdę z doświadczenia i niemal pewności, że ilość działów jest za duża i powstanie bałagan :)

Awatar użytkownika
spoker
Administrator

Re: kilka propozycji zmiany układu forum

Post autor: spoker » 7 kwie 2015, o 18:57

Owain pisze:Mam kilka uwag, jako użytkownik i jako były moderator. Proponuję, dla porządku, uproszczenie forum w następujących miejscach:

1. Sprawy bieżące - obawiam się, że jest to nieco niejasne i niektórzy młodzi internauci mogą tu zakładać różne, dla nich bieżące, tematy, które winy być w innych działach forum. Dział w którym pisze obecnie dotyczy spraw technicznych (choć może warto to doprecyzować bo wprost nie napisano do czego mają to być uwagi i opinie).

2. Mam wrażenie że dział "Dojazd" powinien być połączony z działem "Noclegi w drodze do Albanii" - przecież to niemal to samo, nie wiem czy trzeba osobnych działów i to jeszcze w dwóch różnych działach głównych ('wszystko na temat Albanii' i 'pozostałe').

3. "Miasta i miejscowości" połączyłbym też z działem "Noclegi". Wiem, że to nieco co innego ale wypowiedzi o noclegach już i tak pojawiają się w dziale "miasta i miejscowości" a w dziale noclegi pojawiać się będą dygresje na temat samych miast - czyli będziemy mieć to samo w dwóch tematach (dlatego proponowałbym "Miasta i miejscowości i noclegi w nich")

4. Z pewnością połączyłbym "Ciekawostki" oraz "Wiadomości z Albanii", gdyż te ostatnie, jak napisano, też mają zawierać ciekawostki.

5. "Państwa sąsiadujące" uczyniłbym jednym działem, a poszczególne państwa mogłyby byc tematami. Teraz mamy ryzyko, że w poszczególnych państwach będzie sobie każdy swój temat zakładał.

to chyba tyle;) podkreślam, że propozycje nie wynikają z mądrzenia się i swojego widzi mi się, ale na prawdę z doświadczenia i niemal pewności, że ilość działów jest za duża i powstanie bałagan :)

Dzieki za uwagi, w końcu ktoś coś zaproponował.

ad 1. Cenna uwaga, coś z tym trzeba zrobić.
ad 2. Dojazd i noclegi w drodze do Albanii zostawię tak jak jest, chcę żeby było jasno określone o co biega w danym dziale.
ad 3. Miasta i miejscowości zostawię tak jak jest, natomiast noclegi zlikwiduję i tematy przeniosę do miast i miejscowości, tak będzie najrozsądniej.
ad 4. Będzie połączone w jedno, cenna uwaga.
ad 5. Państwa sąsiadujące zostawię z podziałem, tylko zaznaczę że piszemy jasno i zwięźle i na temat.
ad 6. bałagan i tak będzie, chciałbym żeby się jasno określił te osoby które mogą pomóc w moderowaniu forum.

Owain
Bywalec

Post autor: Owain » 7 kwie 2015, o 21:19

Jasne, cieszę się, że się uwagi przydały:)
Co do moderowania to... mam zbyt sadystyczne zapędy;) Ale zobaczymy jak się forum będzie rozwijać :)

Awatar użytkownika
spoker
Administrator

Post autor: spoker » 7 kwie 2015, o 21:38

Owain pisze:Jasne, cieszę się, że się uwagi przydały:)
Co do moderowania to... mam zbyt sadystyczne zapędy;) Ale zobaczymy jak się forum będzie rozwijać :)

Co do zapędów to trzeba na mod osobę z twardym sadystycznym charakterem, wrócimy do rozmowy za jakiś czas.

Awatar użytkownika
piekara114
Bywalec

Post autor: piekara114 » 31 sty 2016, o 19:53

Witam,

jestem nowa na forum.
Trochę brakuje mi wątku na temat noclegów w samej Albanii (jest o dojeździe i kampingach), ale o hotelach i apartamentach nie znalazłam - chyba że jest, to proszę o linka. Co forumowicze polecają czy odradzają lub miejsce na opinii. Niestety relacji jeszcze zbyt dużo nie ma i opisów app., a w necie też wielu kwater jeszcze nie ma.
Myślę, że forum nie jest jeszcze tak popularne, aby obawiać się, że swoje reklamy będą wynajmujący umieszczać - AL chyba jeszcze nie jest aż tak rozwinięta w tej kwestii.

Awatar użytkownika
spoker
Administrator

Post autor: spoker » 31 sty 2016, o 20:47

piekara114 pisze:Witam,

jestem nowa na forum.
Trochę brakuje mi wątku na temat noclegów w samej Albanii (jest o dojeździe i kampingach), ale o hotelach i apartamentach nie znalazłam - chyba że jest, to proszę o linka. Co forumowicze polecają czy odradzają lub miejsce na opinii. Niestety relacji jeszcze zbyt dużo nie ma i opisów app., a w necie też wielu kwater jeszcze nie ma.
Myślę, że forum nie jest jeszcze tak popularne, aby obawiać się, że swoje reklamy będą wynajmujący umieszczać - AL chyba jeszcze nie jest aż tak rozwinięta w tej kwestii.
W watkach o poszczególnych miastach są informacje o Hotelach, jak to ujęłaś to forum raczkuje, dlatego lepiej popytać ludzi wypowiadających się w konkretnych wątkach o hotele, inne ceny są na booking.com a na miejscu negocjuje się o wiele niższe dlatego polecam drążyć temat na miejscu.

Awatar użytkownika
dżek
Bywalec

Post autor: dżek » 16 sty 2017, o 20:14

Kiepsko macie na forum, że nie ma oznaczenia nowych postów. Żeby się jakoś wyróżniały - tego nie ma...
http://www.bulgaricus.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
spoker
Administrator

Post autor: spoker » 8 maja 2017, o 19:48

dżek pisze:Kiepsko macie na forum, że nie ma oznaczenia nowych postów. Żeby się jakoś wyróżniały - tego nie ma...

pracujemy nad tym.

mareksc
Eksplorator

Post autor: mareksc » 10 maja 2017, o 13:20

klikasz w "więcej" i Ci wszystko pokazuje

ODPOWIEDZ