Albania 2016

Relacje i opisy pobytu w Albanii

Moderatorzy: Kar0ol, jakubanek, Piotrek Byrdziak

zosia40k
Eksplorator

Re: Albania 2016

Post autor: zosia40k » 18 kwie 2017, o 20:37

Następnego dnia rano kupujemy "pamiątki" i naszym celem jest już dom. Dojechaliśmy bardzo późnym wieczorem.
Na tym moja relacja się kończy.
Dziękuję Wszystkim za zainteresowanie i cierpliwość. Jeżeli będą jakieś pytania z chęcią odpowiem.
Pozdrawiam
Zosia

Awatar użytkownika
Piotrek Byrdziak
Eksplorator

Post autor: Piotrek Byrdziak » 18 kwie 2017, o 22:11

Cieszę się że w Stobi Wam się podobało.
Fajna relacja,oby takich więcej.
Pozdrawiam.
Piotr

zosia40k
Eksplorator

Post autor: zosia40k » 18 kwie 2017, o 22:35

Dziękuję Piotr.
Oczywiście Stobi nam się bardzo podobało, szkoda tylko, że mogliśmy przeznaczyć na zwiedzanie około godziny. Tam należy spędzić kilka godzin, bo to miejsce jest tego warte.
W tym roku raczej relacji z Albanii 2017 nie będzie, nie ukrywam, że bardzo żałuję. W tym roku może chociaż na chwilę Macedonia.
Oczywiście do Albanii jeszcze wrócimy.
Pozdrawiam.
Zosia

Awatar użytkownika
Piotrek Byrdziak
Eksplorator

Post autor: Piotrek Byrdziak » 18 kwie 2017, o 23:20

zosia40k pisze: W tym roku może chociaż na chwilę Macedonia.
To już prawie Albania :) .W Macedonii też jest wiele do zwiedzania.
Mojej relacji z Albanii 2017 też nie będzie :( ,niestety z pewnych przyczyn nie możemy jechać w tak daleką
trasę i w tym roku(w zeszłym niestety prace remontowo-budowlano-ogrodowe)padło na Istrię 8-) ,ode mnie to 10 godź. jazdy.
Oczywiście full zwiedzanie,Słowenia,Włochy bo blisko no i oczywiście wspaniałe morze Adriatyckie :) .
Pozdrawiam.
Piotr

zosia40k
Eksplorator

Post autor: zosia40k » 18 kwie 2017, o 23:43

Piotrek Byrdziak pisze:
zosia40k pisze: W tym roku może chociaż na chwilę Macedonia.
ode mnie to 10 godź. jazdy.

Ja, żeby dojechać do granicy Polski to 5-6 godzin, Ty masz bardzo blisko i to jest zaletą, bo przejechać nasz kraj to duży wyczyn.
U nas też są inne plany i wyjazd na dłuższy czas jest niemożliwy.

JerzyM73
Eksplorator

Post autor: JerzyM73 » 19 kwie 2017, o 16:03

zosia40k pisze:W drodze powrotnej oczywiście nie mogliśmy pominąć Monastyru w Mesopotam. Tym razem czeka nas niespodzianka w postaci Pana, który sprzedawał bilety wstępu do monastyru(100 Lek/osoba). Po raz pierwszy mogliśmy wejść do środka. W prawdzie trwały prace renowacyjne, ale nie było problemu, żeby zobaczyć wnętrza budowli. Opłata za zwiedzanie jest symboliczna. ale warto mieć chociaż niewielki wkład w renowację tej pięknej budowli.

Obrazek
Mi też to zdjęcie wyszło takie przechylone ;-)

Ja jak tam byłem to były tylko owce, mieliście szczęście, że zobaczyliście środek.

Możesz mi przesłać na PW lub na pisać na forum gdzie nocowaliście w Nowym Sadzie ???
Wstępnie właśnie tam zarezerwowałem nocleg powrotny (ostatnio trochę przesadziłem z odległością jak na jeden dzień podróży )

zosia40k
Eksplorator

Post autor: zosia40k » 23 kwie 2017, o 22:44

Fotograf lewą nogą stał w dołku, stąd ten przechył :lol:
Wewnątrz cerkwi było ciemno, ale oświetlenie z telefonu plus Pan z latarką umożliwiło zobaczenie wnętrza. Myślę,że w tym roku zwiedzający zobaczą o wiele więcej.

W Nowym Sadzie Zarezerwowaliśmy nocleg w Hostelu Milkaza. Spaliśmy tam po raz drugi i nawet w tym samym pokoju z tą różnicą, że tym razem były nowe meble. Hostel oddalony jest od Ksamilu około 1060 km jadąc przez Grecję i Macedonię. Plusem jest zamykany na noc parking, oraz bliskość dużego marketu i stacji paliw. Za nocleg płaciliśmy 20 euro. Do centrum Nowego Sadu niestety trzeba podjechać samochodem.

JerzyM73
Eksplorator

Post autor: JerzyM73 » 23 kwie 2017, o 23:15

Dzięki za informacje. Może w tym roku zwiedzę powtórnie ten monastyr. Mam już lampę LED do kamery ( też nowa) także ciemności nie są już mi straszne.

ODPOWIEDZ